Jak segregować śmieci
 
Komunikacja miejska
 
Ochrona środowiska
 
Efektywność energetyczna
 
Buduj i remontuj z nami
 
Zaadoptuj swojego przyjaciela
 
 

Wywóz gruzu

Pozbycie się gruzu... Jak to zrobić?

Pozbycie się gruzu powstałego podczas prac remontowych zawsze powoduje wiele problemów. Nie jest to standardowy odpad, który można po prostu wrzucić do kontenera komunalnego (a wręcz nie wolno tego robić), trzeba więc pozbyć się go w określony sposób.

Najlepsze wyjście - wywóz gruzu przez profesjonalną firmę. Jest to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie, bo gruzu trudno jest pozbyć się w jakikolwiek inny sposób. Jeżeli nie można wykorzystać go do innych prac budowlanych czy oddać komuś właśnie w tym celu, to alternatywą mogą być tylko kontenery na gruz.

Aktualne ceny za wywóz gruzu mogą Państwo znaleźć w naszym cenniku (u dołu strony).

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

  1. WYGODA  - wystarczy zamówić usługę, by w krótkim czasie otrzymać do dyspozycji kontener, do którego można będzie wrzucać gruz.
  2. POSTĘPOWANIE ZGODNIE Z ZASADAMI I REGULAMINEM MIASTA - jeśli ktoś, mimo obowiązującego zakazu, zdecyduje się wrzucić nawet bardzo małą ilość gruzu do pojemnika komunalnego, może być obarczony niebagatelnymi kosztami naprawy śmieciarki, jeśli doszłoby do jej uszkodzenia.
  3. OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO  - wyrzucanie gruzu, jak i innych odpadów, na nielegalne wysypiska oraz wyrzucanie ich do pojemników na odpady komunale, może skutkować otrzymaniem wysokiej grzywny oraz mandatu.

Gruz również do PSZOK

enviraZgodnie z obecnie obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kętrzyn, w przypadku niewielkiego remontu, powodującego powstanie ok. 0,01 m3 odpadów, wykonywanego bezpośrednio przez właściciela lokalu. Odpady należy zebrać na nieruchomości wytwórcy i przekazać je bezpośrednio do punktu selektywnego zbierania odpadów przy ulicy Budowlanej 1 w Kętrzynie.

 

Zamówienie kontenera na gruz: telefonicznie: 89 752 56 60 lub osobiście w siedzibie PGK „Komunalik” Sp. z o. o. w Kętrzynie przy ul. Budowlanej 1.

Wywóz gruzu - cennik
Klasyfikacja odpadów budowlanych

Zobacz także

Telefony

48 89 752 56 60
Sekretariat
wewnętrzny 1
Zakład Gospodarki Odpadami
wewnętrzny 2
Wynajem Kontenerów
wewnętrzny 3
Administracja Cmentarzy
wewnętrzny 4
Oczyszczanie chodników i zieleń miejska
wewnętrzny 5
Zakład Komunikacji Miejskiej
wewnętrzny 6
Umowy
wewnętrzny 7
Księgowość
wewnętrzny 8
Kadry
601 677 115
Schronisko dla Zwierząt