Jak segregować śmieci
 
Komunikacja miejska
 
Ochrona środowiska
 
Efektywność energetyczna
 
Buduj i remontuj z nami
 
Zaadoptuj swojego przyjaciela
 
 

Adopcje

AzulaAzula jest średniej wielkości wysterylizowana suczka. Do schroniska trafiła 24 października 2019 roku ze wsi Bugi wraz z 4 szczeniakami. Piesek ma 4 lata i jest przyjazny do człowieka lecz nie potrafi chodzić na smyczy.  
KokoKoko do schroniska trafiła wraz z 12 innymi psami, które były odebrane interwencyjnie z koszmarnych warunków. Psy były zamknięte w pomieszczeniu gospodarczym i żyły w stercie śmieci i swoich odchodów. Rozmnażały się między sobą , a Koko jako najstarsza ze wszystkich - rodziła często  . Koko ma ponad 6 lat i jest niedużą (około 8kg) wysterylizowaną sunią. Śliczna rodzinka z dużymi oczkami i małym pyszczkiem. Delikatna i trochę strachliwa w stosunku do nieznanych osób, ale nie przejawia agresji. Gdy się do kogoś przekona, to sama upomina się o głaskanie , a nawet rozdaje buziaki. Koko nie potrafi chodzić na smyczy, dlatego najlepiej gdyby zamieszkała w domu z ogródkiem . Puszczona luzem jest posłuszna i pilnuje się opiekuna. Przy regularnych spacerach zachowuje czystość. Akceptuje koty.
MirekMirek to średniej wielkości 3 letni wysterylizowany samiec. Trafił do nas kilka dni temu po tym , jak błąkał się w jednej z mazurskich wsi. Chudy , ze zmianą skórną ( przetarta sierść z tyłu tułowia) i z problemem ,  którego nie umiemy rozgryźć  . A mianowicie , Mirek pochyla głowę i kręci nią w obie strony po czym przechodzi w miejscu z łapki na łapkę. Początkowo myśleliśmy, że może stał kiedyś na łańcuchu krótkim, ciężkim i tak mu pozostało, ale co jeśli to problem neurologiczny? Mirek nie zachowuje się tak tylko w boksie, ale również gdy spędza czas na wybiegu. Może ktoś zna taki przypadek i wie jak mamy mu pomóc? Może jest wśród obserwujących ten post jakaś fundacja, która byłaby w stanie się nim zająć? Nie mamy dużych możliwości, spore odległości do specjalistów, a Mirek jest młodym psem (2 lata) i chcemy zawalczyć o jego zdrowie. W stosunku...
FigaFiga to średniej wielkości 10 letnia wysterylizowana suczka. Do schroniska trafiła 8 października 2019 roku po śmierci swoich właścicieli z Kętrzyna. Piesek jest przyjazny do człowieka. Potrafi chodzić na smyczy i słucha się opiekuna. Potrafi czasem szarpnąć i średnio dogaduje się z innymi psami.
MaxDo schroniska trafiłem w ubiegłym roku. Błąkałem się w Reszlu i dobrzy ludzie chcieli mi pomóc, bym nie wpadł pod samochód. Już na samym początku pobytu w schronisku zrozumiałem, że psy w moim wieku mają najmniejsze szanse na dom. Bo tak szczerze, to kto z Was chciałby 13letniego psa  ?W dodatku sporo ludzi ma wymagania co do naszego wyglądu, gdy chce kogoś adoptować. Ja ,nie dość , że zwykły kundelek , to w dodatku średniej wielkości. Gdy opiekunka zabierała mnie na zdjęcia, to kroczyłem niechętnie, bo po co marnować na mnie czas  . Pewnie i tak mnie ludzie ominą tak , jak robią to w schronisku. Nie narzucam się nikomu. Jestem raczej spokojny i dzielę boks z innym psem. Akceptuję dzieci i lubię przebywać w towarzystwie człowieka. Potrafię chodzić na smyczy i nie potrzebuję już długich spacerów. Niestety z łatwością przeskakuję ogrodzenia, więc jedynie mogę zamieszkać w domu. To tyle...
TomaszTomasz to wykastrowany 6 letni mieszaniec. Do schroniska trafił 16 lipca 2019 roku z Silca. Starsza pani która się nim opiekowała sama potrzebowała opieki i piesek został bez właściciela. Tomasz jest bardzo energiczny i uwielbia ludzi. Potrafi chodzić na smyczy lecz strasznie szarpie i ciągnie. Uwielbia zabawki. Dogaduje się z innymi psami.
SamirSamir to piękny pies, który prawdopodobnie "uciekł z domu" i niestety nikt się po niego nie zgłosił. (Bisztynek)Skąd nasze przypuszczenia? Bo dla Samira żadne ogrodzenie nie stanowi przeszkody. Przeskakuje je z łatwością i zarazem z gracją , a na wybiegu załatwia jedynie swoje potrzeby. Zdecydowanie woli spacery, poznawanie nowych miejsc oraz zapachów. Samir potrzebuje dużo miłości. Sam często okazuje swoje uczucia poprzez tulenie się do opiekuna, zaczepia łapkami i prosi o głaskanie. Krótko mówiąc wspaniały pieszczoch. Samir ma ponad 4 lata i jest średniej wielkości wykastrowanym psem. Potrafi chodzić na smyczy, akceptuje dzieci i nowo poznane osoby. Nie wszystkie psy toleruje. Samir może zamieszkać jedynie w domu. Przy regularnych spacerach zachowuje czystość.      
EdiEdi to średniej wielkości wykastrowany 3 letni samiec. Do schroniska trafił 6 czerwca 2019 roku z Lidzbarku Warmińskiego. Piesek jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi, dogaduje się także z innymi psami, chociaż potrafi bronić zasobów takich jak miska z jedzeniem.
WichuraWichura to 2 letnia wykastrowana samica. Do schroniska trafiła 29 maja 2019 roku z Pudwąg. Piesek jest przyjazny do człowieka lecz nie ufny. Nie potrafi chodzić na smyczy i nie daje się głaskać.
BroniaPrzeszłość Broni jest dla nas wielką zagadką. Błąkała się w gminie Bisztynek szukając pożywienia. Wkradała się na posesje ,gdzie były psy i czasami nawet nocowała u nich w budzie. Długi czas była nieuchwytna, bo na widok człowieka uciekała w pole. Jednak najdziwniejsze było , to że miała kolczyk w uchu. Taki ,jak znakuje się bezdomne psy np. w Turcji.(W uchu, w którym miała kolczyk pojawił się stan zapalny.)Bronia miała również na sobie mocno zapiętą obrożę. Jakim cudem znalazła się na naszym terenie? Uciekła przewoźnikowi? Czy ktoś celowo wywozi do Polski psy i je wypuszcza? Bo Bronia nie jest pierwszym psem z kolczykiem, którego widziano w naszym województwie. Bronia ma ponad 6lat , wzrostem sięga za kolano i jest wysterylizowana. Na początku pobytu u nas była przerażona, a gdy puszczaliśmy ją na wybieg, to leżała nieruchomo i obserwowała. Jej nastawienie do nas i do nowej sytuacji zmieniło się, gdy zamieszkała z...
12345678910

Zobacz także

Telefony

89 752 56 60
Sekretariat
601 677 115
Schronisko dla Zwierząt
89 752 56 66
Zakład Gospodarki Odpadami