Jak segregować śmieci
 
Komunikacja miejska
 
Ochrona środowiska
 
Efektywność energetyczna
 
Buduj i remontuj z nami
 
Zaadoptuj swojego przyjaciela
 
 

Adopcje

AzulaAzula jest średniej wielkości wysterylizowana suczka. Do schroniska trafiła 24 października 2019 roku ze wsi Bugi wraz z 4 szczeniakami. Piesek ma 4 lata i jest przyjazny do człowieka lecz nie potrafi chodzić na smyczy.  
KokoKoko do schroniska trafiła wraz z 12 innymi psami, które były odebrane interwencyjnie z koszmarnych warunków. Psy były zamknięte w pomieszczeniu gospodarczym i żyły w stercie śmieci i swoich odchodów. Rozmnażały się między sobą , a Koko jako najstarsza ze wszystkich - rodziła często  . Koko ma ponad 6 lat i jest niedużą (około 8kg) wysterylizowaną sunią. Śliczna rodzinka z dużymi oczkami i małym pyszczkiem. Delikatna i trochę strachliwa w stosunku do nieznanych osób, ale nie przejawia agresji. Gdy się do kogoś przekona, to sama upomina się o głaskanie , a nawet rozdaje buziaki. Koko nie potrafi chodzić na smyczy, dlatego najlepiej gdyby zamieszkała w domu z ogródkiem . Puszczona luzem jest posłuszna i pilnuje się opiekuna. Przy regularnych spacerach zachowuje czystość. Akceptuje koty.
MirekMirek to średniej wielkości 3 letni wysterylizowany samiec. Trafił do nas kilka dni temu po tym , jak błąkał się w jednej z mazurskich wsi. Chudy , ze zmianą skórną ( przetarta sierść z tyłu tułowia) i z problemem ,  którego nie umiemy rozgryźć  . A mianowicie , Mirek pochyla głowę i kręci nią w obie strony po czym przechodzi w miejscu z łapki na łapkę. Początkowo myśleliśmy, że może stał kiedyś na łańcuchu krótkim, ciężkim i tak mu pozostało, ale co jeśli to problem neurologiczny? Mirek nie zachowuje się tak tylko w boksie, ale również gdy spędza czas na wybiegu. Może ktoś zna taki przypadek i wie jak mamy mu pomóc? Może jest wśród obserwujących ten post jakaś fundacja, która byłaby w stanie się nim zająć? Nie mamy dużych możliwości, spore odległości do specjalistów, a Mirek jest młodym psem (2 lata) i chcemy zawalczyć o jego zdrowie. W stosunku...
FigaFiga to średniej wielkości 10 letnia wysterylizowana suczka. Do schroniska trafiła 8 października 2019 roku po śmierci swoich właścicieli z Kętrzyna. Piesek jest przyjazny do człowieka. Potrafi chodzić na smyczy i słucha się opiekuna. Potrafi czasem szarpnąć i średnio dogaduje się z innymi psami.
RafPojawił się nie wiadomo skąd . W małej wiosce, w której każdy zna każdego, a co za tym idzie - ludzie też wiedzą jakiego ktoś ma psa Wiekowy, zaniedbany, zmęczony ,ale radosny całym sobą , bo człowiek po raz pierwszy zainteresował się jego losem. Raf - bo tak go nazwaliśmy, okazał się niezwykle sympatycznym , lecz zabiedzonym psem. Miał przerośnięte pazury, wyłysienia na ciele i zaropiałe oczy. Po dokładniejszym badaniu i zrobieniu wyników - okazało się, że ma niedoczynność tarczycy, a w zeskrobinie skórnej był nużeniec. Musi przyjmować codziennie leki. Do tego dochodzą wizyty kontrolne, a nas bez Państwa pomocy na to nie stać  . To już kolejny nasz podopieczny, który ma problem z tarczycą i chorobę skórną. Raf ma około 13 lat i sięga do łydki. Ładnie chodzi na smyczy, uwielbia kontakt z człowiekiem. Nadal jest aktywnym psem , ciekawy nowych miejsc i zapachów. Nie sposób go nie kochać,...
BakonMatka natura z Bakona zadrwiła  Jego głowa jest duża ,a tułów długi i osadzony na krótkich , masywnych łapkach. Zanim do nas trafił, to błąkał się w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki. Bakon ma ponad 2 lata i przeszedł zabieg kastracji. Szybko zaskarbia sobie sympatię nowo poznanych osób. W stosunku do psów bywa różnie. Z pewnością dogada się z płcią przeciwną jak i samcem, który nie jest konfliktowy. Uwielbia spędzać czas na zabawie. Potrafi chodzić na smyczy, a przy regularnych spacerach zachowuje czystość. Akceptuje dzieci.  
FaziFazi jest dla nas zagadką, której nie potrafimy rozgryźć. Zachowuje się jakby miał swój świat i tylko czasami nas do niego wpuszcza. Początkowo obstawialiśmy słaby wzrok , ale badania u specjalisty wykluczyły nasze obawy. Drugą opcją był słuch, ale reaguje , gdy coś się do niego mówi lub go woła. Pewnie zastanawiacie się dlaczego uważamy , że "coś z nim nie tak"? Otóż Fazi ma swoje fazy. Gdy idzie na równej powierzchni , to podnosi łapy czasami tak wysoko , jakby szedł przez zaspy. Na wybiegu jak i w boksie zatacza koła bez celu, a później dalej idzie przed siebie . Gdy opiekun spędza z nim czas, to Fazi podchodzi i dopomina się o głaskanie. Jest łagodnym psem, niekonfliktowym i nawet toleruje koty. Podatny jest na zapalenie uszu. Potrafi chodzić na smyczy, ale czasami raptownie się zatrzymuje i sprzeciwia, by iść dalej . Fazi ma około 7 lat i jest średniej wielkości wykastrowanym psem...
MaxDo schroniska trafiłem w ubiegłym roku. Błąkałem się w Reszlu i dobrzy ludzie chcieli mi pomóc, bym nie wpadł pod samochód. Już na samym początku pobytu w schronisku zrozumiałem, że psy w moim wieku mają najmniejsze szanse na dom. Bo tak szczerze, to kto z Was chciałby 13letniego psa  ?W dodatku sporo ludzi ma wymagania co do naszego wyglądu, gdy chce kogoś adoptować. Ja ,nie dość , że zwykły kundelek , to w dodatku średniej wielkości. Gdy opiekunka zabierała mnie na zdjęcia, to kroczyłem niechętnie, bo po co marnować na mnie czas  . Pewnie i tak mnie ludzie ominą tak , jak robią to w schronisku. Nie narzucam się nikomu. Jestem raczej spokojny i dzielę boks z innym psem. Akceptuję dzieci i lubię przebywać w towarzystwie człowieka. Potrafię chodzić na smyczy i nie potrzebuję już długich spacerów. Niestety z łatwością przeskakuję ogrodzenia, więc jedynie mogę zamieszkać w domu. To tyle...
TomaszTomasz to wykastrowany 6 letni mieszaniec. Do schroniska trafił 16 lipca 2019 roku z Silca. Starsza pani która się nim opiekowała sama potrzebowała opieki i piesek został bez właściciela. Tomasz jest bardzo energiczny i uwielbia ludzi. Potrafi chodzić na smyczy lecz strasznie szarpie i ciągnie. Uwielbia zabawki. Dogaduje się z innymi psami.
SamirSamir to piękny pies, który prawdopodobnie "uciekł z domu" i niestety nikt się po niego nie zgłosił. (Bisztynek)Skąd nasze przypuszczenia? Bo dla Samira żadne ogrodzenie nie stanowi przeszkody. Przeskakuje je z łatwością i zarazem z gracją , a na wybiegu załatwia jedynie swoje potrzeby. Zdecydowanie woli spacery, poznawanie nowych miejsc oraz zapachów. Samir potrzebuje dużo miłości. Sam często okazuje swoje uczucia poprzez tulenie się do opiekuna, zaczepia łapkami i prosi o głaskanie. Krótko mówiąc wspaniały pieszczoch. Samir ma ponad 4 lata i jest średniej wielkości wykastrowanym psem. Potrafi chodzić na smyczy, akceptuje dzieci i nowo poznane osoby. Nie wszystkie psy toleruje. Samir może zamieszkać jedynie w domu. Przy regularnych spacerach zachowuje czystość.      
12345678910

Zobacz także

Telefony

89 752 56 60
Sekretariat
89 752 56 78
Biuro Obsługi Klienta
601 677 115
Schronisko dla Zwierząt
89 752 56 65
Inspektor ds. Komunikacji Miejskiej
89 752 56 66
Dyspozytor Sprzętu i Transportu
89 752 56 76
Administracja Cmentarza
89 752 56 77
Zakład Oczyszczania i Zieleni
89 752 56 66
Zakład Gospodarki Odpadami
89 752 56 66
Zakład Sprzętu Transportu i Komunikacji Miejskiej
697 616 769
Zakład Robót Drogowych i Budowlanych
89 752 56 70
Ochrona Środowiska
89 752 56 69
Zamówienia Publiczne
89 752 56 71
Kadry i Płace
89 752 56 67
Księgowość
89 752 56 68
Księgowość