Jak segregować śmieci
 
Komunikacja miejska
 
Ochrona środowiska
 
Efektywność energetyczna
 
Buduj i remontuj z nami
 
Zaadoptuj swojego przyjaciela
 
 

Schronisko

Schronisko położone jest w miejscowości Pudwągi (ok. 10 km od Kętrzyna). Trasa Kętrzyn - Reszel

Otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7.00 do 15.00.

Odwiedzających zapraszamy codziennie w godzinach 9.00 - 14.00

Kontakt : tel. 601 677 115 lub schronisko@e-ketrzyn.pl

Schronisko jest prowadzone przez PGK „Komunalnik” Sp. z o.o. w Kętrzynie.

 

Informacje o bezdomnych zwierzętach należy zgłaszać do Urzędów Gminy, Urzędów Miast, Straży Miejskiej bądź po godzinach pracy tych instytucji na Policję.

Zwierzęta przyjmowane są przez kierownika Schroniska  w dni powszednie do godz. 15.00 po zgłoszeniu zwierzęcia przez upoważnionych przedstawicieli gmin, z którymi posiada zawarte umowy.

Schronisko nie przyjmuje zwierząt od osób prywatnych.

Schronisko nie przyjmuje zwierząt, które uległy wypadkowi. Gmina przekazuje takie zwierzę do lecznicy , z którą ma zawartą umowę. Po zakończeniu leczenia pracownik gminy zgłasza konieczność odebrania zwierzęcia z lecznicy do schroniska.

Znęcanie nad zwierzętami należy zgłaszać bezpośrednio Policji 997 lub 112. Zwierzę, nad którym znęcano się, może być odebrane właścicielowi lub opiekunowi decyzją wójta lub burmistrza miasta. Z wnioskiem o odebranie może wystąpić m.in. policjant. Do niehumanitarnego traktowania zwierząt należy:  bicie zwierząt. trzymanie w małym pomieszczeniu bez możliwości ruchu i schronienia przed deszczem i słońcem, trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry oraz dłużej niż 12 godz., widoczne odznaki zaniedbania, np. obroża wrastającą w szyję, wychudzenie, wszelkie rany, nadmierne rozmnażanie w celach zarobkowych. Przestępstwo znęcania nad zwierzętami jest ścigane z urzędu,  a każdy  dowiedziawszy się o jego popełnieniu przestępstwa ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym policję.

 

Jak adoptować?

Zapraszamy wszystkich chętnych do adopcji zwierząt z naszego schroniska do odwiedzenia naszej placówki. Nasz wykwalifikowany personel udzieli wszelkich informacji i dopełni niezbędnych formalności abyś szybko mógł zabrał Twojego czteronożnego przyjaciela do swojego dom.

Wszystkie czworonogi, które ukończyły kwarantannę (jest to 15 dni licząc od dnia przyjazdu zwierzęcia do schroniska) oczekują na dom. Wydane zwierzęta są: zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym, odrobaczone oraz sterylizowane/kastrowane. W chwili adopcji pracownik schroniska przekazuje osobie adoptującej książeczkę zdrowia psa bądź kota.

Adoptując zwierzę ze schroniska stajesz się jego pełnoprawnym opiekunem po 14 dniach od zawarcia umowy. Po tym czasie nie możesz już oddać zwierzęcia do schroniska bez względu na okoliczności.

Regulamin schroniska
Ankieta przedadopcyjna
Umowa adopcyjna
Z życia schroniska
Adopcje

Zobacz także

Telefony

48 89 752 56 60
Sekretariat
wewnętrzny 1
Zakład Gospodarki Odpadami
wewnętrzny 2
Wynajem Kontenerów
wewnętrzny 3
Administracja Cmentarzy
wewnętrzny 4
Oczyszczanie chodników i zieleń miejska
wewnętrzny 5
Zakład Komunikacji Miejskiej
wewnętrzny 6
Umowy
wewnętrzny 7
Księgowość
wewnętrzny 8
Kadry
601 677 115
Schronisko dla Zwierząt